530 640 540
Rezerwuj

Planowanie podróży

Wskazówki turysty

 1. Zaplanuj jakie miejsca chcesz odwiedzić i oblicz ilość kilometrów jaką biedzisz musiał pokonać, to powinno dać ci obraz ile czasu może ci zająć czy uda ci się jednego dnia czy lepiej rozłożyć na dwa i zwiedzić coś jeszcze.
 2. Sprawdź pogodę jak powinieneś się ubrać czy zabrać coś na deszcz ale z reguły dobrze jest coś mieć na deszcz w naszym klimacie.
 3. Czy jedziesz sam czy zabierasz pasażera.
 4. Jeżeli jedziesz sam na pewno wystarczą kufry boczne ewentualnie plecak lub torba na bak.
 5. Jeżeli zabierasz pasażera kobietę na pewno będziesz musiał zabrać mniej swoich rzeczy a więcej pasażerki.
 6. Jeżeli jedziesz z pasażerem zaplanuj więcej przystanków zwłaszcza gdy pasażer jedzie z tobą pierwszy raz

Przestrogi motocyklisty

Postaraj się przyswoić sobie parę prostych uwag które dają do myślenia i na pewno pomogą oswoić się z jazda motocyklem na co dzień:

 1. Nie wsiadaj na motocykl po alkoholu motocykl nie wybacza.
 2. Nie wsiadaj na motocykl w złości po kłótni motocykl ci tego nie wybaczy.
 3. Nie wsiadaj na motocykl gdy jesteś chory przeziębiony twój czas reakcji jest mocno obniżony łatwo wtedy o niebezpieczne sytuacje.
 4. Nie wsiadaj na motocykl gdy jesteś bardzo zmęczony twój czas reakcji jest mocna obniżony i łatwo o niebezpieczne sytuacje.
 5. Pamiętaj że to że masz zielone na skrzyżowaniu nie znaczy że jesteś widoczny dla wszystkich i zawsze znajdzie się ktoś kto będzie chciał przejechać skrzyżowanie na późnym zielonym.
 6. Bądź życzliwy dla innych użytkowników ruchu drogowego a na pewno będzie łatwiej na drodze.
 7. Miej ograniczone zaufanie na drodze do wszystkich użytkowników ruchu drogowego dwa razy bardziej niż jadąc samochodem a na pewno ustrzeżesz się błędów innych użytkowników ruchu.
 8. Przed wyjazdem sprawdź czy motocykl jest sprawny i w ruchu drogowym nie wprowadza w błąd innych użytkowników (światło stop, kierunkowskazy) dla własnego bezpieczeństwa ciśnienie w oponach.
 9. Staraj się być widoczny dla innych użytkowników ruchu drogowego jedź na światłach ubieraj się w jasne elementy ubioru (biały/zielony kask, elementy odblaskowe na kurtce)
 10. Poruszając się motocyklem pamiętaj o kompletnym stroju, wszystkie elementy stroju maja do spełnienia swoją rolę bez nich narażasz siebie i pasażera na poważniejsze urazy podczas upadku.
 11. Nie ma złej pogody na jazdę motocyklem tylko nie odpowiednio ubrany motocyklista ale gdy warunki pogodowe są naprawdę złe lepiej przeczekać i dojechać bez przygód niż skończyć przed czasem.
 12. Wszystkie przykazania nasunęły mi się z własnych mniej lub bardzie osobistych przeżyć które dały mi możliwość doświadczyć swojej słuszności oraz tego że nie jesteśmy nie "zniszczalni"

Służę pomocą i pozdrawiam Jerzy Gryciuk.

Wszelkie prawa zastrzeżone ©  2024 Moto Elephant
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram